www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


poezi barsalete

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 6:40 am

nese nuk me don tu thaft ajo dor diten e marteses traft dy metra bor tu nalt rryma 24 or e te ikt nusja hala pa e shti ne dor
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 6:44 am

Dua Të Bëhem ciagre të rri ne buzet tuaa
që sa her ta Pish te me puthesh muaak, por
ti Zemerr gjithmon ma prish planin kur un duaa
të bëhem Cigaree Ti e Len Duhanin:D
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 6:46 am

Mendo nje cast
Nje cast per vete
Se je i shemtuar
Sa ska ku vete
Kerkoj nje premtim
Nga ty un dua
Ndroje suratin
Se sben per mua

_________________
In My Dreams U Are Mine But In My Life U Are A Dream
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 6:46 am

Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty,
Buza jote e kuqe,
Vdeksha une per ty,
Faqja jote si pjeshke,
Vdeksha une per ty,
Floket e tu si pras,
Vdeksha une per ty,
Ah ai shoku yt dje,
Krah per krahu me ty
Vdeksh ti ishallla.
Vdekshi qe te dy...!!!

_________________
In My Dreams U Are Mine But In My Life U Are A Dream
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 6:49 am

Ti gje e shemtuar
largohu nga mua
kam 5-6 muaj
qe te them s'te dua

ti gje e shemtuar
largohu nga une
nuk te kam per borxh
qe me del ne gjume

floket si tertila
nuk shihesh 2 here resht
fytyra si kal
ishallah ngelsh per vjeshte

syte e tu te shndritshem
kujdes se mos na verbosh
njeri ne konispol
tjetri ne vermosh

dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
1 e ke te bardh
3 i ke te zi

ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vras ty

qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ateqe te nxori ne drite

ti gje e shemtuar
mos me dil perpara
provoje dhe njehere
shihe po ste vrava

ti gje e shemtuar
ik pa bere fjale
largohu per koke te mamit
se do bej skandal

megjithese kam vazhduar
mjekime ne shume vende
kurre se kam haruar
eren e sqetlles tende

ti do nje puthje
paske qene tru peshk
e kam me te lehte
te te jap nje vesh

mos me dil perpara
se s'dua te flas
sa here ti hap gojen
te vjen era pras

sqetllat kur ti shoh
dhe shuren se mbaj dot
tek e djathta ske qime
tek e majta mbire plot

te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
i marrsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit

une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate *** goje
se do na helmosh

kopshtit botanik
afer mos i rri
se kalben dhe plepat
sapo kalon ti

ti gje e shemtuar
mos shko te vendi i ndaluar
me mire e kap ate dhe e pres
prandaj mos mbaj asnje shprese

me beri pershtypje
varsja qe ke ne qafe
po me shume pershtypje
qafa e palare

kur te pashe te pulpat e kembes
thashe se s'ka bere vaki
te kembet skam as une
aq lesh sa ke ti.

_________________
In My Dreams U Are Mine But In My Life U Are A Dream
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 6:49 am

Pi cigare, paf e puf
Sepse sot une jam me rruf
Une me gripin, do luftoj
Sepse ty te dashurojTi pi cigare me hashish
E per mua sdo tia dish
Ti me asgje nuk lufton
Sepse mua, sme dashuron

Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 6:53 am

ne qiellin e kalter pa re
filloi te binte shi
'te dua' i thoshte ajo
'as une' i thoshte ai

_________________
In My Dreams U Are Mine But In My Life U Are A Dream
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 6:54 am

Te stoli i prishur te prisja une ty
qe stolin e prishur
te rregullonim ne te dy

--------------------
Me syt e tu te bukur
Me more mua ne qafe
Teksa ecja e te veshtroja
Me makine, shtypa nje plake

------------------------
Mendo nje cast
Nje cast per vete
Se je i shemtuar
Sa ska ku vete
Kerkoj nje premtim
Nga ty un dua
Ndroje suratin
Se sben per mua

Kendon Ti..

Kendoj edhe une ....

Kerrcen ti

Kerrcej edhe une

Qan Ti ....

Qaj Edhe Une .....

Qesh ti


Qesh Edhe Une

Bie Ti Nga Dritarja Bummmmmmmmmm...

Vazhdoj Te Qesh Une
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 6:56 am

Zemra ime tastiere,
zemra jote diskete,
Dashuria jone,
WINDOWS 98`
---------------
ketu ka shume antare
disa prej tyre jane shume serioz
disa prej tyre edhe karaxhoz
disa prej tyre jane te mirstershem
disa prej tyre jane shume te lezetcem
me shkon ne mendje per njerin
qe e kam si shpirt dhe e puth te terin hahahahahha shaka

Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 6:56 am

U ula ne WC per te pushu duke mendu ne ty barku mu liru

_________________
In My Dreams U Are Mine But In My Life U Are A Dream
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 6:58 am

Une pi birr, ti pi kos
e te thash mos u merakos
une pi konjak, ti pi dhall
ate shpull qe te gjujta, ma bej hallall
une ha buk, ti gjel deti
ma le njehere
se nuk u be qameti...
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:02 am

Vajze me prit 1 minut'
Mos kujto se jam hajdut.
Babin tim e kam skafist
e per vete jam xhepist.
Kam 1 vile me 3 kate,
rreth e rrotull me pellgace.
Une kam dhe limuzine
por s'kam lek ti hedh benzine

Te qafsha ty, jam djale i vetem,
po s'besove pyet vellain tjeter.
O jeta ime, o yll i botes,
kur te mendoj ty, harroj ti hedh lopes.
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:02 am

Vajze me prit 1 minut'
Mos kujto se jam hajdut.
Babin tim e kam skafist
e per vete jam xhepist.
Kam 1 vile me 3 kate,
rreth e rrotull me pellgace.
Une kam dhe limuzine
por s'kam lek ti hedh benzine

Te qafsha ty, jam djale i vetem,
po s'besove pyet vellain tjeter.
O jeta ime, o yll i botes,
kur te mendoj ty, harroj ti hedh lopes.
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:07 am

Zoti krijoi boten , nje mrekulli,zoti krijoi detin , nje fantazi,zoti te krijoi edhe ty...
Epo nje gomarllek do e bente dhe ai.............
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:08 am

Pune,pune nate e dite,
qe te shohim pakez drite.
Ehhhh Naim te ishe vete,
ta provoje turnin e trete!!!...
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:09 am

Trendafilat jane te kuq
Manushaqet jane blu
Mua zoti me beri te bukur
C'far dreqin ndodhi me ty?
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:13 am

Nuk me zinte gjumi. dicka qe nuk me shqitej nga mendja. e di cfare ishte? Fytyra jote... buzeqeshja jote...gjithshka e jotja...sa e frikshme!!
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:14 am

Trupi yt i bardhe si bora
me rreshket me iken nga dora,
une te kam dhe ste leshoj
dhe pas vetes te shtrengoj.
Per miken time me besnike
ty moj leter higjenike


nje dite zoti skishte cbente dhe krijoj ty qe mua te me cmendte Razz
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:17 am

Sa me shum te lexosh aq me shum din,
sa me shum te dish aq me shum harron,
sa me shum te harrosh aq me pak din,
sa me pak te dish !!!??
ç'te solli qe lexove ?
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:17 am

Amita sjell jete,
jeta eshte sport,
sporti eshte shkolle,
shkolla ka femra,
femrat jane seksi,
seksi sjell dhe siden...
ME MIRE MOS E PI AMITEN!

Kur te kujtohesh se je vetem
ktheje koken dhe do shohesh
se ka te tjere si puna jote...
Kur te shohesh se njerezit perreth teje po largohen
ti mos ki frike nga vetmia.....
.... dhe kur me ne fund heshtja te mbizoteroje...
Vjen fatorino:
-Ej zbrit nga autobuzi
eshte stacioni i fundit!!!
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:24 am

Nuhas floket e tu,
dhe ndiej eren e fushave te grurit,
prek buzet e tua,
dhe ndiej shijen e mesdheut,
fryj lehte mbi lekuren tende,
dhe ndiej aromen e pyjeve,
po lahu me pisanjose lahu...

Ne dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
Buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuri, dashuri...
Vdiq Naimi vdiq Naimi
Lumja ti moj Shqiperi
si nuk vdiq pak me pare
qe mos benim letersi


Zemra ime tulle
Zemra jote llac
Dashuria jone
Pallat 15-te katsh.

Jashte dielli djeg si saç
ne me kova ngarkojme llaç
ore-ore lule-bore
çoje llaçin ku e more


Zgjohem ne mengjez
me afshin tend
Ere e gojes tende
po me cmend
S'dua ta pranoj
por e pranoj
ti vjen nje ere
qe kundermon po fut nje orbit ne goj Razz


I kerkova zotit bar, dhe me dha nje fushe. I kerkova zotit uje dhe me dha detin. I kerkova zotit numrin e nje idioti te shemtuar, dhe me dha numrin tend !


Momentalisht gjendem ne spital,nuk eshte shum tragjike,me kan gjet gur ne veshke,tomor ne koke,kancer ne mushkri,kurse ne zemren time te kan gjet vetem ty.!!!


ne dritare rrija une
ne dritare rrije ti
buke me gjalp haja une
buke me gjiz haje ti
EH Dashuri, dashuri...........


Kur te gardhi tu afrova ,
pashe qe token po punoje
befas sec pelliti lopa
e kuptova se me doje


Filloj bora zbardhi sheshi
edhe mua me ngriu veshi
kam veshur corape leshi
kemba ime 43-shi


Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

katunar i lalit

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:29 am

Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ia

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez

kur shkonim me lope
kapur dore per dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
turp mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:37 am

partizni ne muze
ce dha jeten per atdhe
per atdhe sec e dha jeten
o, c'me vodhen bicikleten

minatori ne miniere
e ka gjoksin plot me lesh
e pa lesh po ta kish
prape minator do ish

te burimi i kulluar
pak i turbulluar
qeshte vajza e gezuar
sa e kishin perdhunuar

ja erdhi mengjezi
po kendon kendezi
kam berqejf ter naten
tani po me dhemb mezi
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

enver hoxha lol

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:40 am

Sikur te vije dita, te vije Komandanti!Ah të vijë dot dita, e të ulet mali

Prape tek ne të vijë, i gjallë Enver djali

Si në aso kohe, të na mbledhë prapë

Në vathë të na fusë, të na bëjë zap..!Prapë nga e para, jeten ta fillojme

Me kengë në gojë, në punë të shkojmë

Te fillojme reformat,e pronat t'i mbledhim

Kishat e xhamijat,ne toke t'i hedhimJo më me makina, jo më shumë gazeta

Prapë me 'Zën' e Popllit'', me katër - pesë fleta

Një televizor, vetëm një për be

Ku te dali Xhaxhi, të flasi me ngêAta që nuk binden, që nuk marrin vesh

Xhaxhi do t'i shtype, do t'i bëjë përshesh

Me një melodi, prapë të këndohet

Kush nuk i pret leshte, do te internohetJo me parlament, me 100 partira

Veç ajo e Xhaxhit, që është më e mira

Jo më me mitingje, me te vjedhur vota

Ka Çeçua biçak, e të ikën kokaJo me piramida, që të hanë lekët

Jo më kaçak rrugesh, që të heqin brekët

Jo zyrtarë hajdutë, jo më tenderime

Ca thaset me lekë, ca xhepat me qime..Në aksion per grurin, rinia te argetohet

Jo të marre malet, e të na largohet

Jo më prostituta brenda në motele

Ca n'kooperativë, ca t'i çojmë me dele..Nuk do ketë dogana, s'do ketë doganier

Nuk do ketë hashash te Blloku përzier

Do rriten femijet, e do bëjnë fi- fiuuu

Me te vetmen loder, bilbil harixhiu..Të bëhet prape Blloku, si e kishim lënë

Me policë të ruhet, me ushtarë dhe qenë

Xhaxhi ne Drilon, të hajë qafa pate

Ne në plazh të sigurt, pak djathe me domateEh,ti pate fat, vdiqe me pushtet

Të qamë të gjithë, si e deshe vetë

Ç'erdhën prapa teje duan vetëm lekë

Edhe dhi pa tru, edhe bisht përpjetëFatosi ik-erdhi, erdhi-iku prapë

Pi raki e verë, e gjithë vitin tapë

Berisha ik-erdhi, tha do bëjë hatanë

Po vjedh si derrkuc, po çudit dynjanëFli o Komandant, e rri pa merak

Iku ajo kohë, ti nuk kthehesh prapë

Ata që le pas, na kanë zhyt në hi

Ishalla nuk rrojnë, aq sa rrojte ti
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:45 am

per ty jetoj per ty vdes per ty lopen me gjith vic e shes


Shkova eper fusha, shkova neper lendina sapo te pash ty me dhembi kaptina


N'internet kafe ty mi floke kafe tpash

me nji te pame ndashni me ty rashe

mausin me dore e preke

tgjith robt i mahnite e i meke

ntastjere kur me shkruje plot elegance

mu duk vetja sikur isha ne france

flok kafe te mart e mira

zemres time iu plotsu deshira

emailin prij ekranit tat e vodha

ne me njiher nji postcard dashurie ta covaSnow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi