www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


poezi barsalete

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 8:57 am

E kam te veshtire

Te te them " te dua"

E kam te veshtire

Ta kuptoj nese me do.


Nuk po te kuptoj

Edhe aq mire

Nese ti me te veretete

Me dashuron me shpirte.

Kur ti me thoje

Se me dashuroje

Une s'te kuptoja

Dhe as ti s'me kuptoje.

Por ti vazhdon te flasesh me mua

Dhe une po ta them pa meshire

Se kjo gjuha Kineze

Eshte vertete shume e veshtire
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 10:26 am

une jam x-i

ti je ypsiloni

un per tu

bie nga ballkoniDora dora shkojme ke shkolla
na jep mami fiq e molla
fiq e molla dhe sheqer tja dhurojme xhaxhit enver
Fli, e dashur, fli, ndersa dielli ledhaton me rrezet e
> tij agimin,
> Fli, e dashur, fli, ndersa pellumbat e ndrojtur fillojne
> fluturimin,
> Fli, e dashur, fli, ndersa vesa e mengjesit rreshqet
> neper lulet qe lulezojne,
> Fli, e dashur, fli, se trapi qe shkon per te punuar jam
> gjithmone une


Te ndiej ne fytyre
> te ndiej ne krahe
> te ndiej ne kembe
> te ndiej kudo
> ah mushkonja e dreqit, vetem po te kapa...Te ndjeja tek perpeliteshe ne krevat,
> te degjoja tek klithje e eksituar,
> te deshiroja kur doje me shume,
> gjynah qe isha nga ana tjeter e murit


Ca pika shiu rane mbi qelq
Une per ty sec piva mall
Jetojme te dy ne nje qytet
Sa mall te keq me ke sjelle kete rallO goce me fal nje minut
mos kujto se jam hajdut
jam pirat me edukat
shpin e kam dy kace
posht kam nje pellgace
babin e kam oficer
kam lavatrice frigoriferPlaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy


marr fjalorin ene e hap
per te gjetur fjalen TRAP
aty flitej per ca dru
qe u lidhkan me nje hu.

e lundroka lehte e lehte
ne dash poshte, ene terpjete
pra u dashka fort ky mjet
qe pershkon lumin gjith lezet.

por nje gje un spo e kap
na vjen keq kur na thon TRAPvdiq naimi vdiq naimi,
moj e mjera shqiperi,
pse nuk vdiq qe kur lindi,
qe mos benim letersi.
Lyesh e zhgerryesh, 2 or pran pasqyres
Me nji kile tualet qe i ven vec fytyres
Piskatoren mer ne dor fillon te heqesh vetllat
E me pas me briskun e rrojes rruan kembet edhe sjetllat
Barku jot pala pala, qe te varet der te shala
Numri kembes 47a dhe me vesh ti 2 pllemb taka
Bishti flokve si bisht furku, huna me samor si nallone burgu

I dashur do dalim te henen
po serdhe ta mar nenen
po sdule keq ta kesh punen
sjam budalle te pres gjer
te shtunenA e di e dashur se me ty kam ren ne dashuri
po sme besove kockat do ti thyj
a e di e dashur se po ty sjam rehat
pranome menjer ce do te le sakat

Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 10:36 am

Lumë si ne për këtë ditë
Me daulle na vinë partitë
Me daulle dhe gërrnetë
Na kërkojnë votën e shkretë...Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 10:36 am

Të koshi i pleherave
te prita unë ty...
te mblidhnin kanoce
bashke ne te dy.....

Të prita te prita
gjersa doli hena..
pastaje e kuptova
qe nuk te linte nena
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 10:44 am

me lot ne sy po ndahem nga
ty kri kri kri
e shtrenjta rakikur dola ne dritare
ti po luaje futboll
kur te buzqesha ti shenove gol
kur dola ne ballkon ta bera me sy
krejt pa pritur shkaktove
penallti


Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

martohuni vajza

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 10:45 am

Vajze me pretendime

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardhur
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshke pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

Te Shtunen,naten e dasmes,
Lumemadhi burri im,
Beri bishtin pyk,
Dje isha ne varrim.
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 10:51 am

Syte e tu si kokrra fiku,
hunda jote si bisht zhapiku,
veshet e tu si cizme llastiku,
dora jote si puter ariu,
kur flet ti sikur pjerdh miu,
pjese eksituese per ty eshte balli,
qe ma ke si furgon malli,
je si yll qe ndrin ne qiell,
po kur un te shoh me vjen per te vjell...


shqiperi o nena ime me ke rritur me therrime, me therrime vaj ulliri me ke ber si qen kufiri
Babi im eshte minator ,dhe gjoksin e ka me lesh.
Po dhe pa lesh po ta kish,
Prape minator do ish ... Razz

Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi barsalete

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi