www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
November 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar


shqiperia e re

Shko poshtë

shqiperia e re

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 7:32 am

Ku jetojme aq te gezuar,
xhepat bosh, deren blinduar?
NE SHQIPERI!

Ku ka vlere me shume gomari,
se shkencetari apo shkrimtari?
NE SHQIPERI!

Ku ka ''rend'', ''paqe'', ''qetesi''
ku ujku per ujkun eshte njeri?
NE SHQIPERI!

Ku s'punojne hic kombinatet,
ku hajdutet po ngrejne pallatet?
NE SHQIPERI!

Ku ta vrasin deputetin,
Ku s'e pysin presidentin?
NE SHQIPERI!

Ku qeveria punon me banda,
Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
NE SHQIPERI!

Ku te hedhin me shume balte
dhe ku fajdet ti ngrijne parate?
NE SHQIPERI!

Ku ka baker, krom e ar
Por s'ka uje per tu lare?
NE SHQIPERI!

Ku i veshin ne koke corapet
dhe kallashi i lan hesapet?
NE SHQIPERI!


Ku pelcet, kercet dyfeku,
ku pa djerse fitohet leku
NE SHQIPERI!


Ku spiuni ben transparentin,
ku vampiret perbejne parlamentin?
NE SHQIPERI!


Ku qeveria ben Nastradinin,
ku sigurimi t'vjedh persekutimin?
NE SHQIPERI!


Ku vishet gjithe populli ''me trim'' i botes
me tesha t'vdekunish te gjithe europes?
NE SHQIPERI!


Ne c'vend kemi lere,
krenare dhe te dhjere?
NE SHQIPERI!
avatar
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: shqiperia e re

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 8:54 am

Shume e keqe esht ber dynjaja

ku ma shum vun fukaraja

ku njerezit e mire nuk bajn ma hajr

ku smund tjetosh se te mbyt qiraja

ku ska ma qofte te daja

ku ligji vete asht vec paraja

ku krimineli eshte deputet

ku njiri i shkollum shkon ne fet t'et

ku karnavalet kane hy ne mode

ku pa taku maska nuk ik nga kjo bot

ku bukuria ska me vlere

ku Benzi i fundit hap cdo dere

ku nuk ekziston ma fjala dashuri

ku ta thojn hapt po tvij ''ne shpi''

ku ska drita e ku ska uje

ku morrat e pleshtat po bajn shum buje

ku edhe njeriu ska ma vlere

ku edhe bagetia ka me rendesi
avatar
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi