www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar


Histori xhelozie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Histori xhelozie

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 8:09 am

Plaka me plakun u zune

Edhe n'a rrembyen drune

Plaku gjuan me lopate

Plaka tepsine kishte shpate

I thote plaku serbes, serbes

- Une t'i bej turite pershesh!

Plaka menget i pervesh

Dhe sulet si luaneshe

I thote plakut degjo mor burre

s'ke per te me mposhtur kurre!

Nga mengjesi gjer ne darke

Lufta ishte ndezur flake.

Gjithe lagjia u trondit

Por pleqte nuk donin me dit

Ata s'canin koken fare

Thyej dyer dhe dritare

Vec ta shihje pas ca kohe

Shtepia ishte bere verore

Por me ane te nje marrveshje

Ne darke ju dha fund kesaj ndeshje
avatar
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi