www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


Si Ta Besh Ate Per Vete

Shko poshtë

Si Ta Besh Ate Per Vete

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 1:43 pm

Si mund ta besh nje djal per vete? Jo te gjith djemt preferojne te njejtat vajza keshtu qe ka shum te bej me djalin qe deshiron qe te doj ty. Vazhdo te lexoni dhe zbuloni menyrat me te mira per ta ber ‘ate’ per vete dhe realizo deshiren.

Afrohu

E dini qe, si njerez, ne krijojme ndjenja deshire per njerez qe shikojme shpesh se sa ata qe shikojme rrall? Afrohu atij me shum, edhe sigurohu qe te ve re gjithmone kur te shef. Ne kete menyre ai formon nje lidhje mentale dhe ideale per ty, kjo gje e ben punen tende me te lehte.

Mbaj dinjitetin

Shumica e djemve jane gati te lidhen serjozisht me nje femer qe mbron dinjitetin, dhe respekton veten e saj. Ai kurr nuk do te t’pelqej ty ne qofte se ti nuk ke reskpekt per veten tende. Disa vajza rrin shum pas cunave dhe krijojne imazh te keq per veten e tyre. Kur e ben te dukur qe ti nuk ke respekt per veten tende, as ai nuk ka per te respektuar.

Foli ndryshe

S’eshte nevoja qe ta besh te dukur qe ti e do ate qe te te doj ai ty. Kur ben muhabet me te mos u perpiq shum qe ti besh pershtrypje, ose t’ja mbash vemendjen gjat gjith kohes. Gjithmon lere ate qe te kerkoj vemendjen tende. Dhe kur i flet, foli kur ai do qe te flasi me ty, mos e ngacmo kur ben muhabet me nje tjeter, perndryshe ai mendon se ti je e c’mendur dhe ke rene thelle per te. Pasi ke ber keto, dhe ai kupton qe ti nuk je si femrat e tjera, fillon mendon per lidhje me ty.
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi