www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


Dasma Cfare Po Dhe Cfare jo

Shko poshtë

Dasma Cfare Po Dhe Cfare jo

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 2:22 pm

Dasma: çfarë po dhe çfarë jo
October 20, 2008

Cilat janë rregullat e përgjithshme të këshilluara për një dasmë perfekte? Si mund të shmangen gafat? Ja disa nga pikat kryesore që duhen pasur parasysh dhe disa të tjera që nuk duhet t’i çoni as nëpër mend

Po

Fustani perfekt: i gjatë, i shkurtër ose pantallona

E bardha mund të përdoret edhe për një martesë të dytë

Kristale të shndritshëm për fustanin dhe aksesorët

Transparencë me masë

Vello e shkurtër ose super e gjatë

Buqetë lulesh me dy ngjyra

Një spilë në flokë

Make-up natyral: sy prej drenushe, por gojë e dukshme

Unaza e fejesës në gisht

Për dhëndrin, kostum ose shumë i errët, ose i bardhë

Një lule e freskët në xhaketën e dhëndrit dhe të të ftuarve

Orë platini për dhëndrin

Një foto e të dyve në ftesë

Jo

Buqetë në formë ujëvare nëse nusja është e shëndoshë

Abronxaturë e theksuar

Syze dhe orë

Çantë

Të brendshme me dantella e tyl në formë frude (rrezikojnë t’u duket forma poshtë fustanit)

Rrip shumë i madh

Manikyr “tronditës”

Smoking (ngelet një veshje mbrëmjeje)

Dorezat e veshura (mbahen gjithmonë në dorë)

Kostum dopiopet

Veshje me shkëlqim, të bardha ose të zeza për të ftuarit

Një parfum shumë i fortë

Një banket që zgjat në përjetësi
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi