www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar


Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Shko poshtë

Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 2:41 pm

Vetëmbrojtja,12 këshilla për t’u mbajtur mend
September 27, 2008

Mbajini mend këto këshilla.Duke i ndjekur ato,do të arrish te mbrohesh nga një partner gënjeshtar!Padyshim që do të përmirësoni raportin tuaj.

1.Bëjini të ditur që në fillim se ndershmëria duhet të jetë rregull i artë për ju të dy!

2.Tregohu gjithnjë e vëmendshme!

3.Kushtojini më shumë kujdes asaj ç’ka bën dhe ç’ka thotë ai!

4.Verifiko gjithçka që thotë!

5.Mos i jepni besim,derisa të mos e ketë fituar ate plotësisht!

6.Mos harroni se një gënjeshtar të lindur nuk ke sesi ta ndryshosh!

7.Mos injoroni shenjat e alarmit,ose nëse ai fillon t’ju kundërshtojë!

8.Mos toleroni asnjë gënjeshtër!

9.Kushtojini vëmendje intuitës suaj dhe degjoni sensin tuaj të gjashtë!

10.Përpiquni të kujtoni të gjitha gënjeshtrat që ju ka thënë!

11.Kundërshtojeni,debatoni me të gjithnjë edhe pse për ju mund të jetë e dhimbshme!

2.Përpiquni te kujtoni tipologjinë e gënjeshtrave:nëse jane mjet për tu bërë për vete,apo janë vetëm per maske!
avatar
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

mos i thuaj djemve keto 5 gjera

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 2:42 pm

Ka vite permbi vite qe shkencetaret studjojne komunikimin midis meshkujve dhe femrave. Por sado me ndihmen e ketyre shkencetareve, femrat akoma nuk dine disa gjera. Mos i permendni meshkujve keto:

1.“Dukesh Goxha i Lezecem.”
Lezecem? Burrat nuk duan ta degjojne kete fjale, ta shohin, pale te jene te lezcem. Nese sbresin poshte pasi jane veshur per dicka formale, dhe ju thioni qe duken te lezecem, ka 100% shanc per tu nderruar. Burrat jane rojet e femrave, dhe lezecmeria nuk futet ne ate pikture.
2.“Duhet te flasim.”
Ska 3 fjale me te forta per te fikur trurin e meshkujve me shpejte se pjestim thyesash. Kur degjojne keto fjale direkt hyne ne tipin e frikacakut dhe cdo gje qe duhet bere per tu shmangur diskutimit eshte normale per burrat.
3.“Dua te jemi shoke.”
Jo me, me verte? Do vetem qe mos te marre me ai personi ne tel ne 2 te nates e te coje sms cdo 5 minuta. Kjo eshte dicka qe zgjat dhimbjen. Kur thua “Dua te jemi shoke” domethene ka akoma shanc per dicka me teper. Me mire thuaj sdu me te pa me sy, shporru. Atehere sqarohen gjerat.
4.“Ska rendesi madhesia.”
O do ket shume lek ai person qe ja thua, ose ke rene ne dashuri shume thelle. Te tere e dine qe madhesia e mjeteve sekrete te meshkujve kane rendesi. Faljani meshkujve kur skane ca bejne me komitetin qendror. Prandaj mundohen tju mbajne mire me gjera te tjera.
5.“Te pelqeu ajo.”
Po, sigurisht. E kane ne gjak. Standartet e tyre jane shume me te ulta se c’kan femrat. Vetem per ate arsye sdo te thote se mendojne me pak per femrat. Mundohem ta fshehin qe pane ate femren tjeter duke hecur por ne shumicen e rasteve skan ca bejne. Per femrat, kur nje tjeter kalon dhe i dashuri juaj e sheh me bisht syri, me mire mos thuaj gje fare dhe be sikur se pe.
avatar
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  Plooter prej Thu Sep 16, 2010 2:01 am

shumm gabim e ki hahauiahauah No

Plooter
Vip
Vip

Numri i postimeve : 15
Join date : 13/09/2010
Location : fush kosov me sakt ne sllatin te madhe

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  Armend prej Thu Sep 16, 2010 3:46 am

hahahah meshkujt jan roje te pa pare nuk e lejne te prek askush femren e vet heheheh

Armend

Numri i postimeve : 3
Join date : 14/09/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  Plooter prej Thu Sep 16, 2010 3:47 am

per qata ki te drejtt hahahahaa Laughing

Plooter
Vip
Vip

Numri i postimeve : 15
Join date : 13/09/2010
Location : fush kosov me sakt ne sllatin te madhe

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  r_3 prej Thu Sep 16, 2010 8:28 am

jalla cna kenaqet me kre radio Smile))) jeni 1_sha
avatar
r_3
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 793
Join date : 13/09/2010
Age : 31

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  Snow prej Mon Sep 20, 2010 12:03 pm

ahahaha em i rash pikes e lol
avatar
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Keshilla per tu mbajtur mend per goca

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi