www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


makiazh i lete ose veror

Shko poshtë

makiazh i lete ose veror

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 3:16 pm

Shtresa me ngjyra

Trendi: perdor ngjyra te ngjashme shtrese pas shtrese.

Keshille: Perzie ngjyra te errura kumbulle me lejla te hapur qe te krijosh nje perzjerje te lezecme. Buzet lyej natyrale qe mos terheqesh vemendjen nga syte.

Modelistja: Rihanna


Sy

Keshille per sy: Perdor nje ngjyre per baze ne kapakun e syrit qe te duket makiazhi i lemuar.

Perse?: perdor nje ngjyre baze per kapakun e syrit sepse duher nje fare bazamenti sic duhet ne fytyre.

Keshille: perdor ngjyra te me ndricim ose ne sy ose ne buze jo te dyja ne te njejten kohe.

Modelistja: Katie Holmes


Lapsi me ngjyre

Keshilla: Qe te shtosh drama tek syte, perdor laps me ngjyre blu, zeze, lejla e erret (ngjyra te errta). Ngjyros reth e rrotull syrit me laps, eshte e lehte dhe shum e bukur per nje nate jashte ne disko.

Modelistja: Kate Bosworth


Rimeli

Keshille: Para se te perdoresh rimelin, pastro furcen qe mos te ngjisin qerpiket. Fillo nga rrenja e qerpikut dhe duke vashduar larte levize furcen pak majtas e djethtas qe mos te ngjisin qerpiket bashke, dhe kur arrin ne fund te qerpikeve, lyer qerpiket e fundit qe te duken me shume.

Modelistja: Angelina Jolie


Furca te pastra

Keshille: Furcat duhen lare nje here ne jave. Merr nje pike shampo per floke ne dore hidh pake uje dhe ferkoje furcen dhe shtrydh llumin dhe me ne fund shplaje.

Perse?: furcat duhen lare nje here ne jave (te pakten nje here ne muaj) sepse mbidhen mikrobe dhe piselliqe ne furce dhe efekton makiazhin tuaj.

Pastrimi i makiazhit

keshilla: Hidh c’do gje qe mban ere te keqe ose ndonje gje qe jane ndare ngjyrat. Neqofte se ke ngjyra qe nuk te duken mire ty ose qe nuk i ke perdorur me koh pse i mban kot? Jepja ndonjerit ose hidhi. Sefundi vini re listen e skadimit dhe hidh c’do gje qe keni pas me shum se duhet mbajtur.

Lista e skadimit
Foundation: 1 vit
Rimel/Penel/laps: 4-6 muaj
buzekuq: 2 vjet (po ra ere hidhe)
puder: 2.5 vjet
Ngjyra syve: 2.5 vjet
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

shpejte ne mjes

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 3:30 pm

Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi