www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


Si te dobesohesh me dietat e VIP

Shko poshtë

Si te dobesohesh me dietat e VIP

Mesazh  Snow prej Wed Sep 15, 2010 4:10 pm

Cili eshte sekreti i elegances se pandryshueshme e Victoria Beckham-t? Te trupit te tonifikuar te Leona Lewis etj.
04 Maj Burimi: ikub.al


Cili eshte sekreti i elegances se pandryshueshme e Victoria Beckham-t? Te trupit te tonifikuar te Leona Lewis etj.
Leona Lewis: Diete e dotoksifikimit

Leona Lewis: eshte dobesuar, perseri ka nje trup me forma te tonifikuara. Sekreti i kesaj renieje te shendetshme, eshte dieta e detoksifikimit. Kjo lloj diete bazohet ne konsumimin e perimeve dhe ushqimeve "bio". Gjithashtu dieta permban shume uje. Uji eshte i domosdoshem, sepse ndihmone ne nxjerrjen jashte te toksinave. Beteja me e madhe e kengetares ka qene me cokollaten, nje ushqim te cilit Leona nuk i reziston dot. Njokohesisht, Leona perfitoi nga moti i mire, duke bere shetitje te gjata ne ajer te paster dhe duke u marre me hipizem. Kombinimi me i mire i dietes me ushtrimet fizike rezultoi i suksesshem duke e ndihmuar kengetaren te shkoje nga masa 14 ne masen 10.
Victoria Beckham: Diet per modele

Victoria ka hequr dore nga dieta me baze alga deti dhe fasule. Dieta e saj e fundit bazohet ne konsumimin e manaferrave dhe sushi (gatim japonez) ndonjehere duke e shoqeruar edhe me ndonje gote vere. Zonja Beckham ndihet e detyruar te ruaj elegancen per hir te linjes se saj te veshjeve. Ajo konsiderohet ambasadorja e modes ne bote, ndaj duhet te kete fizikun e nje modeleje qe cdo veshje ti rrije bukur. Por dietologet mendojne se eshte e pamundur te konsumosh vetem keto lloj ushqimesh, ndaj hamendesojne se Victoria ne dieten e saj ka rritur sasine e antioksidanteve dhe te vajit te peshkut. Dietat me baze peshku dhe fruti jane gjithemone efikase. Por ne keto lloj dietash eshte e domosdoshme te perfshihen perimet dhe dritherat.
Cindy Crawford: Diete per nenat seksi

Mendohet se pasi modelet dalin ne pension, u japin fund edhe sakrificave per tu kujdesur per peshen. Por ish modelja 44 vjecare Cindy Crawford, me pamjen prej nje nene seksi, verteton te kunderten: 80 % te kohes njerzit duhet te perpiqen te duken 80 % mire. Te gjithe e leme pas dore shendetin, e rendesishme eshte te mos e bejme ne pjesen me te madhe te kohes. Dieta e saj permban drithera dhe mana te zeza per mengjes, sallate dhe pule ose karkaleca deti per dreke, peshke dhe perime per darke. Por Cindy i lejon vetes edhe pak cokollate ne mes te vakteve. " Kam nje vajze dhe dua te jem nje shembull i mire per te", jo ti mesoj qe nuk mund te haj kurre nje embelsire", thote Cindy Crawford.
Beyonce Knowles: Dieta e limonates

Pamja super elegante e Beyonce ne filmin "Dream girls" eshte rezultat i dietes " Master Cleanse" ose "dieta e limonates". Kjo diete synon pastrimin, dotoksifikimin dhe humbjen ne peshe. "Dietologu me keshilloi kete diete per te humbur shpejte ne peshe, por nuk do tja rekomandoja askujt nese nuk do ti duhej per nje rol filmik dhe nese nuk do te kishte ndihmen e nje specialisti ushqimi. Ka disa menyra per te humbur ne peshe dhe kjo eshte nga me te shpejtat, por dhe nga me te lodhshmet. Master Cleanse, si te gjitha dietat e shpejta, ndikojne ne crregullimin e metabolizmit. Sepse trupi, pervese djeg rezervat e dhjamit te akumuluara, djeg edhe masa te konsiderueshme te muskujve, duke ulur ndjeshem shpejtesine e metabolizmit. Kjo eshte edhe arsyeja qe kur pefundon dieta, trupi eshte me i prirur per te rifituar shpejt kilogramet e humbur.

Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi