www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar


Floket ne kohen e dimrit

Shko poshtë

Floket ne kohen e dimrit

Mesazh  Anxhela prej Sun Sep 12, 2010 10:58 pmRrini rehatshëm! Pamja dimërore është nga pak e çrregullt. Po jua paraqesim tri frizura të thjeshta, por moderne, të cilat mund t'i formësoni lehtë.
Përgatiti: Laura Dreshaj
FLOKËT E SHKURTËR
JO të krehur me rregullsi
PO të parregullta
Flokët e shkurtër në këtë mënyrë japin pamje shumë rinore dhe janë kontrast i shkëlqyer me frizurat e "hekurosura". Thjesht: lahen flokët me shampon për volum dhe derisa i than i me aparatin për tharje (fen), me anë të gishtërinjve blejtë ngrihen lart një nga një; për forcim nuk duhet përdorur shumë gel, sepse kështu do të bënit një frizurë-iriqi, ndërsa flokët do të humbnin shkëlqimin. Në fund, me anë të majave të gishtërinjve, në secilin ble qitet pak serum për shkëlqim.
avatar
Anxhela
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 184
Join date : 11/09/2010
Age : 36

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Floket ne kohen e dimrit

Mesazh  MeTeoR prej Tue Sep 14, 2010 3:23 pm

une mendoj se ky modeli qe ka kjo me shume sherben per te mbajtur veshet ngrohte ne dimer afro
avatar
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi