www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


poezi te dua

Shko poshtë

poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:28 pm

Ne syt e mi drita je ti
Ne zemren time je e vetmja dashuri
Ne shpirtin tim portret i gdhendur
Ne mendjen time fiksim i cmendur
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:39 pm

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti!
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:41 pm

si gonxhe trendafili esht dashuria e par
keputma kur te vdes vendosma mbi varr
hidh dy pika lot qe lulja te lulezoj
ashtu dhe ne varr do te te dashuroj….♥♥♥
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:46 pm

Per nje shterngim dore
per nje puthje ne ball
per dy buz te embla kam kaq shum mall
per nje zjarr te ndezur
per dy sy te bukur
per shpirtin tend qe me ben te lumtur
kam mall per nje zemer
kam shum mall per ty
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:48 pm

malli per ty zemren ma vravi eja tek un nje puthje te fali puthja ime e embes si qershi kur te mi puthesh buzet e kupton fjalen dashuri
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:54 pm

Me ka marr malli te rri me ty me ka marr malli te jem me ty me ka marr malli buzet ti shejoj jo qe i kam puthur ndonjer por kete po e them se te dashuroj
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:56 pm

Dashuria esht liber qe ti duhet ta lexosh dashuria esht storie qe ti duhet ta tregosh dashuria esht keng qe ti duhet ta kendosh dashuria esht smundje qe ti smundesh ta sherosh
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Anxhela prej Tue Sep 14, 2010 11:01 pm

Erdh pranvera me plot gjelbrime seç mi ngjall disa kujtime i kujtoj ditet e rinis ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame snje fjal nuk e tham tani rri dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj , pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri jetan ty ma permbyse paskam pasur fat te zi .
Anxhela
Anxhela
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 184
Join date : 11/09/2010
Age : 36

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Anxhela prej Tue Sep 14, 2010 11:01 pm

te dua zemra ime
po deshe vertetoje
behu mjek zemren time operoje
gjaku qe do te dal
do tr mblidhet ne duart e tua
aty do te formohet fjala TE DUA
Anxhela
Anxhela
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 184
Join date : 11/09/2010
Age : 36

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Anxhela prej Tue Sep 14, 2010 11:02 pm

po te ishe tani me mua do te afrohesha ngadal ,
do te puthja ne buze dhe te thoja ca fjal,
do te afroja pran trupin tim dhe te mbaja nxeht,
do te puthja kudo do te thoja te dua
pastej e di ti vet cdo te beje me mua.......
Anxhela
Anxhela
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 184
Join date : 11/09/2010
Age : 36

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Anxhela prej Tue Sep 14, 2010 11:02 pm

Hape zemrën të hyj mbrenda
mbylle shpejt se u qmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrën nese mendon

Ndëgjo zemrën time
po të thotë të vërtetën
se për ty jam gati
ta japë edhe jetën

Me pare e pa pare
du një vajz shqiptare
se parët i kamë vetë
atëhere jamë mbret

Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro
Anxhela
Anxhela
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 184
Join date : 11/09/2010
Age : 36

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 11:40 pm

Se pranon por eshte e vertete
qe do mi falesh buzet ne kete jete
se pranon te me thuash te dua
por jane syte e tu qe me thone
se po vdes per mua…
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  r_3 prej Wed Sep 15, 2010 3:28 am

T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

———–

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer
r_3
r_3
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 793
Join date : 13/09/2010
Age : 31

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 3:45 am

Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
SA her qe e shoh me mall per ty qaj
Ti me mungon krejt cka je
Une te kerkoj por askunds`je
Tjetren ne krah e ty ne zemer
Jam mbush me mekate qe s`ju ve dot emer
Po mekati me i madh per mua mbete ti
Po si cohet jeta me kto marrezi
Tjetra me puth buzen e me perqafon
Une mbyll syte mendja tek ti shkon
Rruges i shoqeruar kur dal me ate
Zemra ndalon rrahjet s1dua te shoh asgje
Une te dua ty me tjeter jetoj
Ajo me flet me mua, une emrin tend shqiptoj
Pse qenka nda me hile keshtu kjo bote
Ne moshen me te bukur me jetu me lot
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Snow prej Mon Sep 20, 2010 12:23 pm

Ne mes te nates romantike
nje trup u shtri mbi mua
nje dor me pergledheli leht
dhe nje shpirt me tha T....E D...U.....A......
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi te dua

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi