www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar


Tutoriale te Ndryshem

Shko poshtë

Tutoriale te Ndryshem

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 5:19 am

Phishing tut.

Atehere ne kete tutorial do te shohim se si krijohet nje faqe phishing.

Marrim pershembull facebook-un.
1.Per te bere nje gje te tille fillimisht ne duhet te krijojme faqen ''fake'' te website-it. Por duke qene se ne menyre manuale kjo gje eshte disi e komplikuar per fillestaret atehere zgjidhja eshte programi:
Auto Phish ose Auto Phish 2 te cilet e krijojne vet kete faqe. Ju thjesht shtypni url-ne e faqes qe doni.
2.Programi krijon 2 file:
Njeri quhet index.html kurse tjetri login.php ose next.php por ska rendesi.
Rendesi ka qe ju te mos i ndryshoni emrat e ketyre file!!
3.Hapim nje account ne nje web hosting service sic eshte http://www.badwaresite.www.
4.Me pas ngarkoni aty skedaret(file) qe krijuat
5.Tani add per tek faqja juaj do te jete ht tp://h1.badwaresite.www/username/FolderiKuiKeniVendosurSkedaret/index.html
ose nese keni nje account ne nje host tjeter atehere add juaj mund te jete:
http://username.hosti.com/index.html
ose
http://www.hosti.username/folderi/index.html
varet se si e cakton hosti url-ne per websitin tend
6.Si te mashtrosh viktimen.
Tani natyrisht ti duhet te bindesh viktimen te bie ne gracke.
Ka sh sh menyra. Gjithshka varet nga imagjinata dhe zotesia jote.
Me E-mail
Ej lale shife ket foton te facebook se ka per te ik truni!!!!
Dhe jepi linkun POR te fshehur.
Po si ta fshehim linkun??
Atehere per ta fshehur linkun e vertet ne Word shkruajem nje link te website-it, perkatesisht facebookun, dhe i japim hiperlink me te djathten e mouse. persh un ketu kam shkruajtur www.facebook.com por ne fakt ajo te con ne nje website tjeter.

Flm Qe E Lexuat Very Happy

_________________
In My Dreams U Are Mine But In My Life U Are A Dream
avatar
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi