www.shpirti.albanianforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
Shtypi i Shkruar
Menu Shpirti.net
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


poezi ndarje

Shko poshtë

poezi ndarje

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:30 pm

Simpatin e vjeter sot prap e pash veq e kqyra e sen si thash uli koken si kur s’me shikonte por e pash se ne faqe loti i shkonte deshta ta ndal e tia them ca fjal se krejt gabimet ja kam fal te uroj sukses ne dashurin tjeter e ta harrojm ‘Simpatin e vjeter’
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:37 pm

Ndoshta kisha frik ti puthja buzet e tua dhe dridhesha e tera pran fjalevet tua por tani e kuptoj se kam nevoj per ty si njeriu i verber qe kerkon syt
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 10:58 pm

Sa e gjat osht nata kur syri loton sidomos kur vuan per ate qe edon
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  Snow prej Tue Sep 14, 2010 11:29 pm

Aty ne zemren time ka mbetur emri jot, le te shuhet jeta ime mallkuar qofte kjo bote! E humbur ne kujtime plot lot dhe vetmi, te lutem ki meshire kthehu perseri!
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  MeTeoR prej Wed Sep 15, 2010 3:46 am

I ulur mbytem ne mendime
Plot pyetje që rrjedhin ne mendjen time
Si lum pa mbarim
Pyetje që duken pa kuptim

Pyes lotin pse gjumin ma prish
Ai me thot pyet zemren që ta dish
Pyes zemren pse me rreh kaq fort
“Se pa ate që do ti nuk jeton dot”

Pyes shpirtin tim
Pse valle vetëm renkon
“Po si mund te ndjesh gezim
Kur ty ai cdo dite te mungon”

Pastaj neper erresire
Pyes syte e mi
Pse nuk kane me ngjyre
Pse shohin vetëm bardh e zi
Ata te trishtuar kthejne koken te dy
“Sepse ai që na fali ngjyren u largua nga ty”

Pyes buzet e bera llum
Po ju ku e keni embelsine
“Shko pyet ate që do shum
është i vetmi që mund te jape një shpjegim”

Befas ne faqe me rreshket një pike lot
Dhe pyes faqen po ti pse vajton
Ajo e pafajshme ul koken dhe me thot
“Ti e do shume por ty ai s’te don”

Pyes zotin nese faqja ka te drejte
“Nuk e di” ai me thote
Kte duhet ta zbulosh vete
Dhe askush tjeter ne këtë bote

Pyes mendjen a ka ndonje shpetim
Ndonje ilac, ndonje sherim
Ajo me thot “hape zemren pa u druajtur
Ndryshe gjithë jeten ti ke për te vuajtur”

Pastaj kthehem tek qoshja ime e vetmise
E mbuluar me plaget e dashurise
Thjesht veshtroj qiellin e zymte me lot ne sy
Kur do vi ajo dite valle, që te kuptosh sa te dua ty.
MeTeoR
MeTeoR
Special User
Special User

Numri i postimeve : 75
Join date : 14/09/2010
Age : 34
Location : Ku T'na Zere Nata

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  Snow prej Mon Sep 20, 2010 12:24 pm

Kur dritaren e mbyll
e prap brenda hyj
i drejtohem zemrës së shkret
e pyes se deri kur do jem larg nga ty
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  Snow prej Mon Sep 20, 2010 12:25 pm

Asgje nuk me ben boten te kuptoj,
asgje nuk me ben Zotin ta besoj,
asgje nuk me bind se dhimbjet duhet ti duroj,
por vetem deshira per ty me mban gjalle, dhe per kete dua te jetoj
Snow
Snow
Co Administrator
Co Administrator

Numri i postimeve : 151
Join date : 13/09/2010

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  r_3 prej Tue Sep 21, 2010 9:14 am

une akoma sjam pregatit per kte kur te jem gati do ta mbush plot faq:))))))))))
r_3
r_3
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 793
Join date : 13/09/2010
Age : 31

Shiko profilin e anëtarit http://shpirti.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: poezi ndarje

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi